Poradnia dietetyczna Łódź

Witam,

Nazywam się Martyna Plucińska i jestem magistrem dietetyki. 

Ułożę jadłospis, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb oraz zbilansowany pod względem składników odżywczych, dzięki czemu unikniemy niedoborów i konsekwencji z tym związanych.  Udowodnię, że dieta to nie mdłe i monotonne posiłki, a smaczne i kolorowe. 

Odpowiednia terapia żywieniowa w zwalczaniu nadwagi to najczęściej dieta, która wymaga deficytu kalorycznego, czyli taka, która dostarcza mniej kalorii, niż wynika to z  dziennego zapotrzebowania na energię.  W trakcie naszych spotkań lub konsultacji zdalnych będę wspierać Cię zarówno w kwestii doboru właściwych przepisów kulinarnych, jak i docelowo wskażę Ci sposoby jak zmienić sposób żywienia, by osiągnięte w terapii efekty pozostały z Tobą na zawsze.

Do każdego Pacjenta podchodzę indywidualnie uwzględniając jednostki chorobowe oraz preferencje żywieniowe, dzięki czemu ułożone przeze mnie jadłospisy /proponowane posiłki są smaczne i łatwe w przygotowaniu.  Ponadto podczas układania jadłospisów biorę pod uwagę umiejętności kulinarne, możliwości finansowe oraz tryb i rodzaj wykonywanej pracy. 

W razie pytań zawsze możesz się z nami skontaktować drogą mailową lub telefonicznie. 

Jeśli decydujesz się na przyjście do mojego gabinetu wiedz, że wybierasz Centrum Leczenia Otyłości, którego działania oparte są na pracy w zespole dietetyka, lekarza obesitologa i laboratorium. 

Jesteśmy Certyfikowaną Poradnią Leczenia Otyłości i wiąże się to z tym, że podchodzimy do tematu odchudzania w sposób szeroki i kompleksowy — będziemy współdziałać z lekarzem, który zajmuje się obezytologią i z laboratorium diagnostycznym. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Ci zrzucić nadmierne kilogramy oraz zmienić nawyki żywieniowe, dzięki czemu efekt odchudzania zostanie utrzymany przez lata. 

Badanie analizy składu ciała

Badanie analizy składu ciała zostanie przeprowadzona na specjalistycznej maszynie — analizator Charder MA601, który poprzez bioimpedancje, czyli oporność sprawdzi strukturę ciała. 

Analiza składu ciała umożliwia określenie takich parametrów jak: 

 • - masa ciała
 • - BMI (Body Mass Index)
 • - masa tkanki tłuszczowej 
 • - masa mięśni szkieletowych 
 • - procentowa zawartość tkanki tłuszczowej 
 • - poziom tłuszczu trzewnego 
 • - zawartość wody w organizmie 
 • - wskaźnik podstawowej przemiany materii (BMR)
 • - całkowity wydatek energetyczny (TEE)
 • - analiza otyłości

Badanie nie może być wykonane u wszystkich  - osoby z rozrusznikiem serca i innymi metalowymi elementami w ciele oraz kobiety w ciąży są mierzone tradycyjnymi sposobami. 

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty porozmawiamy na temat Twoich nawyków i preferencji żywieniowych, jak wygląda Twój typowy dzień, co i kiedy jesz oraz w jakich ilościach. W tym celu poproszę o przygotowanie się i przez 3 dni (2 dni robocze, 1 dzień wolny) sporządzenie dzienniczka żywieniowego, w którym będziesz zapisywać czas, ilość i rodzaj spożytych produktów i wypitych płynów. 

Podczas wizyty przeprowadzę pomiary poszczególnych partii oraz badanie analizy składu ciała na profesjonalnym analizatorze Charder. Do którego poproszę o przygotowanie się: 

 • - 3 godziny przed badaniem nie jeść obfitych posiłków oraz nie pić napojów z kofeiną 
 • - przed badaniem nie należy wykonywać intensywnej aktywności fizycznej
 • - przed pomiarem 24-48 godzin nie należy spożywać alkoholu
 • - w dniu badania proszę wypić ok.0,5-1 litra wody 
 • - * u kobiet pomiar powinien być przeprowadzany między 5-20 dniem cyklu. 

Po konsultacji i przeprowadzonym wywiadzie żywieniowo-zdrowotnym kolejnym krokiem jest rozpisanie planu żywieniowego na 7-dni lub 14-dni (za dodatkową opłatą). Plan żywieniowy zostaje przesłany w ciągu 7-8 dni od wizyty. 

Cennik

 • - analiza składu ciała - 50 zł
 • - pierwsza wizyta dietetyczna - 100 zł
 • - konsultacja kontrolna - 60 zł
 • - jadłospis 7-dniowy - 100 zł 
 • - jadłospis 14-dniowy - 170 zł 

Podstawowy pakiet Centrum Leczenia Otyłości (420 zł):

 • - wizyta lekarska - 150 z
 • - wizyta dietetyczna - 100 zł
 • - jadłospis 14-dniowy -  170 zł

   

Dietetyk Łódź - specjalista, którego szukasz

Nasza poradnia dietetyczna w Łodzi, którą prowadzimy, jest specjalistyczną placówką stworzoną dla wszystkich, którzy pragną schudnąć oraz rozpocząć zdrowy tryb życia.

Jesteśmy Certyfikowanym Centrum Leczenia Otyłości. W naszej poradni do tematu odchudzania podchodzimy w sposób profesjonalny. Współpracujemy z lekarzem specjalistą, który zajmuje się obistologią, laboratorium diagnostycznym oraz oczywiście bardzo dobrym dietetykiem, który posiada ogrom wiedzy, a do swojej pracy zawsze podchodzi z zaangażowaniem

Nasz dobry dietetyk Łódź Martyna Plucińska ma odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie pozwalające mu na pracę z osobami, które marzą o redukcji zbędnych kilogramów.

Położenie poradni dietetycznej w Łodzi

Nasza poradnia dietetyczna mieści się w centrum Bałut przy ul. Gen Zygmunta Sierakowskiego 67A w Łodzi, w bardzo spokojnej oraz bezpiecznej okolicy. To właśnie w naszej poradni dietetycznej w Łodzi możesz spełnić swoje marzenie o szczupłej sylwetce oraz rozpocząć zdrowy tryb życia.

Czym charakteryzuje się dobry dietetyk?

Dobry dietetyk to osoba, która jest cierpliwa, pomocna, do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Potrafi słuchać i zrozumieć, ale także w odpowiednim momencie musi umieć egzekwować od swego podopiecznego ustalone cele. Nasz dietetyk w Łodzi na pewno charakteryzuje się tymi cechami. W gabinecie stwarza dobrą atmosferę, z każdym buduje zdrową relację, która ma pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu.

Czym kierować się w wyborze dietetyka?

Każdy z nas chciałby, aby dietetyk, który będzie z nim współpracował, był osobą kompetentną, ale też życzliwą i pomocną. Przy wyborze odpowiedniego dietetyka powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na samą jego osobę. Dietetyk powinien poświęcić na wizytę odpowiednią ilość czasu, wszystkie problemy omówić z należytą cierpliwością oraz starannością.

Nasz dobry dietetyk Łódź zrobi wszystko, abyś na wizycie czuł/czuła się komfortowo. Omówi z Tobą wszystkie ważne dla Ciebie kwestie, uwzględni Twoje jednostki chorobowe, ale również preferencje żywieniowe. Ponadto zawsze pod uwagę weźmie Twoje możliwości finansowe, ale również rodzaj wykonywanej pracy. W naszej poradni dietetycznej w Łodzi każdy pacjent jest tak samo ważny.

Zalety korzystania z usług naszego dietetyka w Łodzi.

Nasz dietetyk w Łodzi jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Ułoży dla Ciebie jadłospis, który będzie odpowiedni dla Twoich preferencji żywieniowych, ale także możliwości kulinarnych oraz finansowych. Weźmie pod uwagę tryb oraz rodzaj wykonywanej przez Ciebie pracy. Szczególną uwagę zwróci na Twoją jednostkę chorobową.

Dietetyk Łódź zrobi wszystko, abyś mógł/mogła w końcu cieszyć się wymarzoną sylwetką, ale przede wszystkim zdrowiem. Dołoży wszelkich starań, aby pomóc Ci zmienić nawyki żywieniowe, a co za tym idzie zrzucić zbędne kilogramy. Poradnia dietetyczna Łódź, w której pracuje nasz dietetyk to profesjonalne miejsce, które zapewni Ci odpowiednią, specjalistyczną opiekę, na którą zasługujesz.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?

Podczas pierwszej wizyty dietetyk Łódź przeprowadzi szczegółowy wywiad dietetyczny. Będzie pytał o Twoje cele, styl życia, aktualne nawyki żywieniowe, preferencje żywieniowe, ewentualne problemy zdrowotne i alergie pokarmowe. To pozwoli mu lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dostosować plan żywieniowy do Twoich indywidualnych warunków.

W niektórych przypadkach dietetyk może przeprowadzić pomiar parametrów Twojego ciała, takich jak waga, wzrost, obwód talii itp. Te informacje mogą być przydatne w monitorowaniu postępów i ocenie skuteczności planu żywieniowego.

Na podstawie zebranych informacji dietetyk przeprowadzi szczegółową analizę Twojej diety. Może poprosić o prowadzenie dziennika żywieniowego przez kilka dni, aby dokładniej zobaczyć, co jesz i w jakich ilościach. Analiza żywieniowa pomoże dietetykowi zidentyfikować potencjalne problemy, niedobory składników odżywczych lub nadmiar niezdrowych substancji w diecie, co pozwoli mu na przygotowanie kompleksowego planu żywieniowego i ewentualnych zaleceń do stylu życia.

 
 
 

 
SIERAKOWSKIEGO 67A, Łódź
 
tel. 517 500 097