Dom seniora w Łodzi

Dom seniora Medigab w Łodzi, który prowadzimy jest specjalistyczną placówką pielęgnacyjno-opiekuńczą oraz medyczną. Zapewniamy całodobową opiekę osobom starszym, chorym, czy niepełnosprawnym pomagając im w codziennym funkcjonowaniu. Nasz prywatny dom opieki w pełni zapewnia prywatną opiekę lekarską w ramach POZ przez 5 dni w tygodniu w godzinach od 8 do 18 oraz specjalistyczną z zakresu psychogeriatrii. Ponadto świadczymy usługi rehabilitacyjne, dietetyczne oraz terapię zajęciową. Każdy z pensjonariuszy Domu Seniora w Łodzi traktowany jest w sposób indywidualny, w zależności od swoich potrzeb.

Położenie Domu Seniora Medigab

Nasz dom opieki to kameralny ośrodek znajdujący się w centrum Bałut w Łodzi przy ulicy Sierakowskiego 67a. Okolica domu jest cicha, bezpieczna oraz przyjazna mieszkańcom.

Zalety Prywatnego Domu Opieki

Medigab to dom spokojnej starości w Łodzi, który otoczy osoby starsze całodobową opieką. Posiadamy wykwalifikowany personel. Pielęgniarki opiekujące się naszymi mieszkańcami to osoby pełne wiedzy, jak również empatii i zrozumienia. Robimy wszystko, aby w naszej placówce wszyscy czuli się jak w domu rodzinnym. Oferujemy wyżywienie w postaci pięciu posiłków dziennie, na które składają się trzy posiłki główne oraz dodatkowo drugie śniadanie i podwieczorek. Specjalnie w naszym Domu seniora dla każdego indywidualnie uwzględniamy diety oraz zalecenia lekarskie co do żywienia. Mieszkańcy posiadają nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek oraz napojów.

Oferta Domu Seniora

Dom seniora w Łodzi oferuje pobyty długoterminowe w komfortowych oraz przyjaznych dla mieszkańca warunkach. W naszym domu seniora zapewniamy pokoje jednoosobowe, dwuosobowe lub trzyosobowe. Każdy pokój wyposażony jest w dzwonek, którym w razie potrzeby można wezwać pomoc. Warunki są przystosowane dla osób niepełnosprawnych i leżących.

Jak wygląda opieka nad osobą starszą, chorą lub niepełnosprawną?

Każdy z nas pragnie zapewnić swoim najbliższym, którzy są w potrzebie jak najlepszą opiekę. Niestety ze względu na warunki mieszkaniowe, czy sprawy prywatne nie zawsze jesteśmy w stanie dać im tego czego potrzebują. Seniorzy często wymagają całodobowej opieki, którą jest w stanie zapewnić im nasz dom spokojnej starości. By zapewnić odpowiednią opiekę, należy wziąć pod uwagę w szczególności znaczne potrzeby osób starszych, chorych. Wielu z nich do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu medycznego jak np. wózka inwalidzkiego, balkonika, kul ortopedycznych, czy materaca przeciwodleżynowego. Domy rodzinne, w których mieszkają seniorzy często nie są dostosowane pod ich potrzeby, co znacznie wpływa na ich codzienne funkcjonowanie, ale także może zagrażać pogorszeniu zdrowia fizycznego, ale i również psychicznego.

Seniorzy mają ogromną potrzebę ochrony zdrowia, ale również kontaktów społecznych. Bardzo boją się samotności, co wynika nie tylko z potrzeby rozmowy i wsparcia ale również obawy przed zasłabnięciem czy upadkami oraz brakiem pomocy gdyby taka sytuacja miała miejsce. W Domu Seniora w Łodzi nasi mieszkańcy nie muszą mieć takich obaw. Dokładamy wszelkich starań, aby każdemu z osobna zapewnić bezpieczeństwo, spokój oraz wsparcie fizyczne oraz psychiczne. Tym samym odciążając rodzinę Naszego podopiecznego przed dużym stresem jaki niesie za sobą samodzielne życia naszego bliskiego. Ze względu na wyposażenie jakie posiadamy w domu opieki jesteśmy w stanie zapewnić Naszym pensjonariuszom warunki do jak najlepszego funkcjonowania. Pomagamy w czynnościach życia codziennego, rehabilitacji oraz staramy się sprostać wszystkim pozostałym oczekiwaniom, które w konsekwencji prowadzą do poprawy stanu zdrowia.

Podjęcie decyzji o umieszczeniu bliskiego w prywatnym domu opieki

W pewnym momencie zauważamy, że bliska nam osoba zaczyna mieć problemy w wykonywaniu codziennych czynności. Dostrzegamy pewne zachowania bliskiego nam seniora, czy osoby chorej z naszego otoczenia, które dają nam sygnały, że powinniśmy jej pomóc. Takie zachowania to np. upadki, zapominanie się, problemy w dbaniu o higienę. Niestety często jest tak, iż pomimo naszych starań nie jesteśmy w stanie pomóc naszemu bliskiemu tak jak on tego potrzebuje. Ludzie w podeszłym wieku, czy przewlekle chorzy wymagają często całodobowej opieki. Rozumiemy, iż nie zawsze rodzina może spędzić z osobą potrzebującą całą dobę. W Domu Seniora w Łodzi, który Państwu oferujemy staramy się, aby całodobowa opieka nad naszym mieszkańcem była na jak najwyższym poziomie. Zapewniamy rehabilitację, stały kontakt z personelem medycznym, dbamy o higienę naszych podopiecznych, o prawidłowe odżywienie, ochronę zdrowia.

Ludzie starsi, czy chorzy często niechętnie chcą zamieszkać w Domu Seniora. Wynika to ze złych i błędnych stereotypów jakie krążą na temat tego typu domów. Nie raz słyszymy określenie ,,dom starców''. Jednak jest to określenie niezbyt trafne. Wiele lepszym określeniem jest ,,dom osób starszych'' czy ,,dom spokojnej starości'', ponieważ pragniemy, aby nasi mieszkańcy czuli się w naszym domu seniora jak u siebie, aby pobyt w naszym ośrodku nie był dla nich karą, a czystą przyjemnością. Z tego względu, gdy wspólnie podejmiecie decyzję o umieszczeniu bliskiej Wam osoby w domu seniora nie używajcie określenia ,,dom starców''. W takiej sytuacji należy zapewnić bliską nam osobę o potrzebie lub nawet konieczności zamieszkania w takim miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest wyjaśnienie bliskiej nam osobie, iż pobyt w domu opieki to zapewnienie mu bezpieczeństwa, komfortu, poprawa jakości życia, dążenie do utrzymania lub poprawy zdrowia.

Dlaczego warto zdecydować się na pobyt w Domu Seniora?

Dom seniora to przede wszystkim miejsce, które zapewnia profesjonalną całodobową opiekę osobom starszym, chorym i/lub niepełnosprawnym. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz pomoc w sytuacji, gdy dana osoba ma poważne problemy w codziennym funkcjonowaniu lub gdy po prostu czuje się samotna. Nasza placówka stara się zapewnić podopiecznym jak największe wsparcie, otoczyć opieką, najważniejsza jest dla nas ochrona zdrowia seniorów.

Jeżeli bliska Ci osoba ma problemy z samodzielnym poruszaniem się, mieszka sama, nie korzysta samodzielnie z toalety, ma problem z utrzymaniem higieny, nie spożywa samodzielnie posiłków, zauważasz u niej problemy z pamięcią, nie potrafi zająć się domowymi czynnościami, wymaga specjalistycznej diety oraz przyjmuje na stale leki - powinieneś rozważyć umieszczenie jej w Domu Seniora.

   

 

 

Cena za pobyt

Pokój 2 lub 3 osobowy 5000 złotych

Pokój 1 osobowy 5500 złotych

Umowa o opiekę  >> POBIERZ <<

Kontakt

tel.kom. 507 797 959

e-mail domsenioramedigab@gmail.com

 

Tu się znajdujemy

 

Dom seniora - dla kogo i w jakim celu

Dom seniora to miejsce dla starszych ludzi, w którym mogą oni wieść spokojne, bezpieczne życie będąc jednocześnie pod fachową opieką. Sami seniorzy oraz ich bliscy, którzy nie mogą się nimi zająć z różnych powodów, mogą spać spokojnie, gdyż takie szczególne miejsce to właśnie gwarancja spokoju i fachowej opieki.

Dlaczego dom seniora w Łodzi?

Jeśli starsza osoba wymaga opieki w ciągu dnia oraz także i nocą, staje się niesamodzielna, a bliscy z uwagi na swoje własne obowiązki, brak czasu i/lub odległość nie mogą w pełni zająć się swoim starszym, często schorowanym krewnym dom seniora będzie na pewno świetnym rozwiązaniem tej sytuacji. Sama zainteresowana osoba, czyli senior, który nie ma żadnej osoby z kręgu swojej rodziny, mogącej podjąć się opieki nad nim, może również starać się o miejsce w domu seniora i zamieszkać w nim.

Jaki dom seniora wybrać

Dom seniora to całodobowa opieka nad sędziwymi osobami, które nie powinny już mieszkać same z uwagi na ich zdrowie i bezpieczeństwo. Praktycznie każde duże miasto ma dom spokojnej starości

Zatem co warto wiedzieć, jeśli szukamy odpowiedniej placówki dla naszego seniora? Przede wszystkim dom seniora powinien być gruntownie przez nas sprawdzony pod kątem oferowanych warunków i opieki w ośrodku. Zanim zobaczymy konkretny dom seniora, warto zasięgnąć opinii chociażby w Internecie - czy ośrodek cieszy się renomą, czy rodziny i rezydenci domu seniora są zadowoleni, co mówią o personelu i warunkach samego domu. Warto sprawdzić ofertę domu seniora w Łodzi, który oferuje seniorom najlepsze warunki mieszkaniowe oraz fachową opiekę. Prywatny dom spokojnej starości w Łodzi to prywatny, kameralny ośrodek sprawujący seniorom opiekę pielęgnacyjno-opiekuńczą oraz medyczną.
Oferujemy usługi rehabilitacyjne połączone z prywatną opieką lekarską w ramach POZ przez 5 dni w tygodniu w godzinach od 8 do 18 oraz opieką specjalistyczną z zakresu psychogeriatrii. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami oferowanymi w domu seniora Łódź, nasi rezydenci mają tu doskonałe warunki mieszkaniowe. Mamy doświadczenie w opiece nad starszymi osobami, którzy nie mogą już żyć samodzielnie, mają problemy z poruszaniem się, samoobsługą w zakresie spożywania posiłków oraz korzystania z toalety. W swoich wyborach warto rozważyć miasto Łódź, z dogodnym dojazdem właściwie z każdego miejsca w Polsce, tak byście mogli Państwo w miarę możliwości odwiedzać swoich bliskich seniorów.

Dom spokojnej starości - jak przygotować seniora na zmiany

Zdajemy sobie sprawę, jak trudna może być dla Państwa rozmowa z bliską osobą, dla której szukamy domu seniora i myślimy o takim właśnie rozwiązaniu, jako najlepszym z możliwych. Do takiej konwersacji warto się przygotować i przedstawić na spokojnie zalety takiej opieki - możecie na przykład obejrzeć wspólnie zdjęcia ze strony internetowej domu spokojnej starości w Łódzi. Wspólne przejrzenie oferty na pewno uspokoi Waszego seniora, gdyż przekona się on, że dom seniora w Łodzi wygląda jak normalny dom, posiada piękne pokoje i przytulne wnętrza dla komfortu starszych osób.

Dom spokojnej starości Łódź

Jesteśmy przekonani, że decydując się na współpracę z nami, będzie Państwo mieli pewność, że zostawiacie swojego seniora w najlepszych rękach zapewniając mu profesjonalną całodobową opiekę. Ze swej strony gwarantujemy stały kontakt z Państwem, zobowiązujemy się przekazywać informacje na temat zdrowia i ogólnego samopoczucia Państwa krewnych. Możecie być Państwo pewni, że nasz dom spokojnej starości to gwarancja najwyższych standardów jeśli chodzi o opiekę pielęgnacyjną i medyczną dla seniorów. Zapraszamy do współpracy.

Sprawdź pozostały zakres usług, jaki jeszcze dla Państwa oferujemy. Są to między innymi usługi, takie jak: medycyna podróży bądź leczenie uzależnień
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem, w którym dowiesz się, jak można załatwić dom opieki dla osoby starszej - opisaliśmy procedure standardowego zgłoszenia.

Jak załatwić dom opieki dla seniora?

Jeżeli zachodzi taka potrzeba, że chcemy starszą osobę w celu zapewnienia jej należytej opieki umieścić w domu opieki dla seniora, to trzeba podjąć następujące kroki. W przypadku starań o przyjęcie do państwowej placówki warunkiem niezbędnym jest złożenie w odpowiednim do miejsca zamieszkania osoby starszej ośrodku pomocy społecznej stosownego wniosku. Składa go osoba starająca się o przyjęcie lub jej przedstawiciel. W przypadku starań o miejsce w prywatnym domu seniora warunkiem jest zgłoszenie osoby starszej do wybranej wcześniej placówki. Nie jest wymagane składanie specjalnego wniosku, należy tylko przedstawić niezbędne dokumenty, czyli:

Okres oczekiwania na przyjęcie jest zdecydowanie krótszy w prywatnym ośrodku, aniżeli w państwowym

Kto płaci za prywatny dom opieki?

Kiedy konieczne okazuje się zamieszkanie przez osobę starszą w domu spokojnej starości, jednym z czynników warunkujących wybranie konkretnej placówki jest cena. Należy pamiętać, że w cenie zawarte jest nie tylko zamieszkanie przez seniora w domu opieki, ale także całodobowa dostępność wsparcia pielęgniarskiego i opiekuńczego oraz wyżywienie. Za pobyt w prywatnym domu spokojnej starości płaci osoba wskazana w umowie cywilno-prawnej podpisanej z placówką. Może być to na przykład rodzeństwo, małżonek lub dzieci seniora. Oczywiście, jeśli rodzina ustali tak między sobą, część kosztów związanych z domem opieki może być pokrywana z dochodu osoby wymagającej opieki (emerytura lub renta).

 
 
 

 
SIERAKOWSKIEGO 67A, Łódź
 
tel. 507 797 959