Jak zadbać o opiekę dla seniora w Łodzi ? 

Z roku na rok życie ludzkie wydłuża się, a stoi za tym wysoka jakość bytu społecznego, świadomość i dbałość o zdrowie. W konsekwencji tego jesteśmy obserwatorami starzenia się społeczeństwa. Liczba osób starszych w naszym kraju zwiększa się systematycznie. Światowa organizacja zdrowia dzieli wiek podeszły na trzy odcinki, z których pierwszy rozpoczyna się od około 60 do 75 roku życia, w drugi etap jest między 75, a 90 rokiem. Natomiast okres trzeci rozpoczyna się po 90 roku życia.

Jak żyje się seniorom w społeczeństwie ?

Obecnie na dziesięciu mieszkańców świata, jeden jest 60 latkiem, ale statystyki podają, że liczba ta wciąż wzrasta. Szczególnie jest to nasilone w państwach rozwiniętych. Powszechność i rozrost tego zjawiska prowadzi do zainteresowania się ogólnego seniorami i samym procesem starzenia się ludzi w kraju, jak i poszczególnych miastach. Opieka nad osobą starszą w Łodzi to doskonale funkcjonujący system odpowiadający na potrzeby i wyzwania, jakie stoją na drodze do poprawy jakości życia osób starszych. Postęp w wielu dziedzinach poprawia poziom życia i wydłuża je, niestety nie zatrzymuje różnego rodzaju dolegliwości i niedyspozycji wynikających z podeszłego wieku. Opieka seniora w Łodzi wychodzi z odpowiednim wsparciem do osób w podeszłym wieku, współmiernie do zwiększającej się grupy osób wymagających opieki specjalistycznej.

Opieka dla seniora Łódź

Seniorzy żyją wśród nas, jedni otoczeni bliskimi, inni samotni, kwestia pomocy i dbałości o zaspokojenie ich potrzeb leży w interesie nas wszystkich. Z racji podeszłego wieku koniecznością stają się czynności pielęgnacyjne, czy zdrowotne. Opieka dla seniora w Łodzi to kompleksowe wsparcie zarówno profilaktyki zdrowotnej, medycznej i obsługi podstawowych potrzeb, podania leków, karmienia, czy pomoc w dbałości o higienę.

Jak zorganizować opiekę nad osobą starszą?

Jesień życia przynosi człowiekowi szeroki zbiór problemów i uciążliwości. Uwidaczniają się fizyczne ograniczenia przy wykonywaniu szeregu codziennych zajęć jak sprzątanie, czy gotowanie. W perpetywie czasu, starzejącu się mózg osłabia pamięć i koncentrację, wtedy warto pomyśleć nad opieką seniora w Łodzi. Czasem objawy chorobowe utrzymujące się długotrwale, utrudniają funkcjonowanie, oraz doprowadzają do pogorszenia również kondycji psychicznej. Ze względu na wynikające z wieku seniora dolegliwości dochodzimy do pilnej potrzeby opieki nad osobą starszą. Rozwiązanie tego pozostaje najczęściej w zakresie najbliższej rodziny. Niestety nie zawsze istnieją możliwości i warunki, by podjąć się samodzielnie opieki nad bliską nam osobą.

W Łodzi opieka seniora doskonale odpowiada na zaspokojenie pojawiających się potrzeb dla osób starszych. Na terenie miasta powstaje szereg placówek zapewniających pełną i satysfakcjonująca opiekę. Sytuacje rodziny bywają rozmaite, często bliscy mieszkają w znacznym oddaleniu, co uniemożliwia codzienną pomoc, czy samodzielna opieka nie jest możliwa ze względu na obowiązki zawodowe. Często również senior wymaga tak specjalistycznego podejścia, że warunki domowe nie są w stanie tego zapewnić. Współczesne miejsca opieki dla seniora Łódź, oferują szeroko rozumianą opiekę nad osobą starszą i świadczy usługi dostosowane do potrzeb swoich mieszkańców. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo, specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowaną kadrę. Dom rodzinny bardzo często nie jest w stanie zapewnić tego, co oferuje opieka nad seniorem w Łodzi. W dzisiejszych czasach nie ma problemu, by sprawdzić ofertę, czy zapoznać się z opiniami dotyczącymi działalności wybranej placówki.

Opieka nad osobą starszą w Łodzi 

Domy opieki nad osobą starszą w Łodzi zapewniają nie tylko podstawowe potrzeby jak wyżywienie i nocleg. Jest to miejsca spokoju i wyciszenia, ale również dbające o zapewnienie rozrywki, aktywności i chwil relaksu dostosowanych do możliwości indywidualnych.

Opieka seniora (Łódź) wspomaga potrzebujących w komfortowo wyposażonych pokojach zapewniających prywatność pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu

Zapoznaj się z ofertą naszego domu seniora, a także skontaktuj się z nami celem uzyskania więcej informacij. Bardzo chętnie porozmawiamy.


Opieka nad osobą starszą w Łódź przez wykwalifikowany personel

Jeżeli szukasz miejsca, w którym świadczona jest wysokiej jakości opieka medyczna nad osobami starszymi, warto zwróć uwagę na ilość, rodzaj oraz odpowiednie kwalifikacje u zatrudnionego w placówce.  W naszej ofercie znajduje się dom seniora w łodzi, który spełnia wszystkie wyżej wskazane oczekiwania. 

Nasza placówka składa się z dobrze przygotowanego personelu, którzy sprawiają, iż opieka nad osobami starszymi w Łodzi realizowana jest z pełną starannością, regularnością oraz zaangażowaniem.

Nasz dom opieki nad osobami starszymi jest placówką, w której zatrudnieni są lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci oraz personel pomocniczy. Dzięki doskonałej organizacji oraz pasji, wkładanej w pracę każdego dnia seniorzy niezależnie od swojego wieku i stanu zdrowia czują się u nas bezpiecznie i mają poczucie właściwej, pełnej ciepła i oddania opieki. 

Czynności pielęgnacyjno-opiekuńcze nad osobą starszą w Łodzi - pomoc fizyczna i psychiczna

Jakość opieki nad seniorami oraz jej regularność skutkuje doskonałym stanem skóry seniorów zarówno tych poruszających się samodzielnie, jak i unieruchomionych w łóżkuGwarantujemy kompleksową opiekę, dzięki której osoby starsze zyskują szansę na poprawę stanu swojego zdrowia. Są regularnie dokarmiane i dopajane w przypadku utrudnień w samodzielnym przyjmowaniu posiłków. Na bieżąco monitorowany jest stan ich higieny. W przypadku seniorów leżących szczególna dbałość dotyczy profilaktyki.

W skłąd profilaktyki wchodzą czynności związane z wymianą środków chłonnych. Codzienna toaleta, przyjęcie leków, spożycie posiłków to nie jedyne, niezbędne czynności, które muszą zostać dokonane rzez seniorów. Ważne ponadto jest wsparcie psychiczne oraz motywacja do radości z każdych zajęć.

Zadaniem personelu medycznego (głównie w tym względzie opiekunów medycznych) jest rozmowa z seniorem, mobilizowanie go i motywowanie do aktywności, utrzymywania kontaktów społeczno-rodzinnych oraz radości życia. Tutaj każdy gest i słowo mają duże znaczenie, a motywacja kryje się za wieloma, radosnymi dniami. 

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym artykułem, w którym opisujemy, jak wygląda pomocy przy osobie starszej, zwracamy uwagę na kilka ważnych aspektów. Zapraszamy!

Jak działa opieka w stosunku do seniora?

Opieka seniora jest zespołem czynności pielęgnacyjno-opiekuńczych, których założeniem jest zapewnienie osobie starszej komfortowych, godnych warunków życia. Opieka nad seniorem to bardzo szeroki zakres działań, ujmujących zapewnienie dobrostanu fizycznego i psychicznego podopiecznego. Opieka nad seniorem różni się w zależności od wieku i stanu zdrowia podopiecznego.

Opieka w stosunku do seniora może być świadczona przez najbliższych lub personel medyczny. W opiece nad osobą starszą bardzo ważne jest nie tylko profesjonalne wykonanie czynności, związanych z utrzymaniem higieny ciała, ale wsparcie psychiczne, rozmowa oraz aktywizacja do udziału w życiu społecznym. Motywacja do zachowania samodzielności również jest niezbędnym elementem opieki.


Opieka dla seniora w Łodzi - prywatnie

Opieka seniora jest zespołem czynności pielęgnacyjno-opiekuńczych, których założeniem jest zapewnienie osobie starszej komfortowych, godnych warunków życia. Opieka nad seniorem to bardzo szeroki zakres działań, ujmujących zapewnienie dobrostanu fizycznego i psychicznego podopiecznego. Opieka nad seniorem różni się w zależności od wieku i stanu zdrowia podopiecznego. .

 

 

 
 
 

NZOZ PORADNIA POJEZIERSKA
SIERAKOWSKIEGO 67A, 91-324 Łódź
 
tel. 42 611-60-22