LECZENIE UZALEŻNIEŃ
 
 
 
Serdecznie witamy na podstronie, z której dowiedzia się Państwo o leczeniu uzależnień.
 
Zapraszamy do zapoznania się z treścią naszej strony oraz ofertą. Nasza placówka wychodzi naprzeciw Pacjentom i ich potrzebom. Bierzemy udział w licznych akcjach społecznych. Dbamy również o naszych pracowników, tworząc dobrą atmosferę pracy.
 
Świadczenia medyczne są realizowane w godzinach 8:00-18:00 po osobistym lub telefonicznym zgłoszeniu.
 

Na czym polega leczenie uzależnień?

Terapia leczenia uzależnień to bardzo ważna forma terapii, szczególnie dzisiaj. Współczesny świat i powszechna dostępność różnych psychostymulantów mają potencjał predysponowania ludzi do rozwijania różnych uzależnień. Gdybyś miał kogoś zapytać, co jest wspólnego z terminem uzależnienie, prawdopodobnie odpowiedziałyby słowa alkoholizm lub narkomania. Jednak w rzeczywistości ludzie mogą być uzależnieni od… wszystkiego. W końcu istnieje znany problem z uzależnieniem od narkotyków, ale może to być również spowodowane zakupami lub chorym hazardem.

Uzależnienie jest problemem dla osoby ich d oświadczającej i całego jej otoczenia. Na przykład możemy wykazać, że alkoholizm negatywnie wpływa na zdrowie organizmu człowieka (statystycznie u nieleczonych alkoholików średnia długość życia jest o 10-15 lat krótsza niż u nieleczonych alkoholików w populacji ogólnej), ale picie zbyt dużej ilości alkoholu może mieć negatywny wpływ na psychikę pacjenta (możliwe jest rozwinięcie się przynajmniej różnych psychoz alkoholowych). Alkoholizm ma jednak negatywny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny – tu można wymienić DDA (dorosłe dziecko alkoholików). Uzależnienie można z pewnością postrzegać jako prosty problem do rozwiązania na świecie. Jednak terapia uzależnień może być kontrowersyjnym tematem: niektórzy krytykują ją, ponieważ wątpią w jej skuteczność. Z kolei część narkomanów unika leczenia uzależnień w obawie przed spędzeniem kilku tygodni w zamkniętej placówce, z dala od zwolenników. Jednak terapia uzależnień to tak naprawdę różnorodne interakcje, wokół których – zupełnie niepotrzebnie – narosło wiele mitów, przez które zupełnie niepotrzebne metody detoksykacji wywołują strach u biednych pacjentów.

Jakie uzależnienia można leczyć oraz gdzie to robić?

Zasadniczo odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta: można leczyć każde uzależnienie, które prowadzi do pojawienia się u pacjenta np. problemów w życiu rodzinnym (np. z przeznaczeniem wszystkich środków finansowych na zakup alkoholu lub wyrażoną przemocą wobec bliskiej osobie) lub w życiu zawodowym (np. związanych z zaniedbaniami wynikającymi z polegania na obowiązkach pracownika) ). Co do zasady można powiedzieć, że każdy nałóg można leczyć – większość osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków przechodzi terapię, choć można też zastosować terapię odwykową. Można się podjąć leczenia uzależnień w Łodzi.

Uzależnienia od leków (lekomanii – jako najczęściej uzależniające leki wymieniane są głównie opioidy, benzodiazepiny oraz kodeina i tramadol)

 • patologicznego hazardu;
 • zakupoholizmu;
 • pracoholizmu
 • seksoholizmu
 • uzależnienia od internetu
 • Co trzeba zrobić by rozpocząć leczenie?

  Już sama chęć podjęcia leczenia jest dużym krokiem oraz pierwszym sukcesem. Żeby zwalczyć konkretną chorobę ( w tym przypadku psychiczną ) trzeba sobie zdać sprawę z istnienia jej. Jak w przypadku wielu usług medycznych, czasem problemem (przynajmniej dla niektórych pacjentów) jest uzyskanie skierowania, tak samo jak terapia uzależnień – w zasadzie cały proces leczenia zaczyna się od uzależnień, referencje nie są wymagane. Pacjent, który chce rozpocząć leczenie uzależnień, może po prostu udać się do poradni rehabilitacyjnej, leczenia uzależnień w Łodzii tam umówić się na wizytę.

  Sytuacja jest jednak inna, gdy terapia detoksykacyjna musi być prowadzona w ustalonych warunkach. Wtedy wymagana jest referencja, a taki dokument może wystawić np. lekarz rodzinny lub psychiatra. Leczenie uzależnień łódź należy do grupy świadczeń objętych NFZ i w szczególnie korzystnej sytuacji z bezpłatnego leczenia odwykowego mogą korzystać zarówno pacjenci ubezpieczeni, jak i osoby bez owego ubezpieczenia.

  Leczenie odwykowe w Polsce jest właściwie bezpłatne, choć zdarzają się przypadki, w których na miejsce w szpitalu trzeba czekać kilka miesięcy. Z tego powodu część narkomanów decyduje się na skorzystanie z prywatnych ośrodków leczenia narkomanii – często wiąże się to ze znacznymi kosztami, nawet jeśli pozwala na szybsze rozpoczęcie leczenia odwykowego.

  Leczenie całkowitego uzależnienia może niektórym osobom wydawać się stosunkowo długie, choć z pewnością warto, jeśli doświadczamy jakiejś formy uzależnienia. Zabiegi stosowane w różnych nałogach mogą wreszcie umożliwić ludziom wyrwanie się z pułapki uzależnień, aby móc po prostu zacząć przejmować kontrolę nad własnym życiem – odzyskując kontrolę, decydować o własnym zachowaniu i podejmowanych decyzjach, zdecydowanie poprawiają jakość życia pacjenta oraz jego otoczenia.

   

   

   
   
   

  NZOZ PORADNIA POJEZIERSKA
  SIERAKOWSKIEGO 67A, 91-324 Łódź
   
  tel. 42 611-60-22